Mesut Ozil as nuk ishte duke shikuar kur Arsenali shënoi golin e dytë

22:07 | 14 Mars 2019

Aftësitë e mesfushorit Mesut Ozil në organizim nuk kanë limite.

Arsenali realizoi me shpejtësi dy gola në takimin kthyes në kuadër të xhiros së 1/8-ës në UEFA Evropa Ligë kundër Rennes, transmeton portali arbresh.info.

Ainsley Maitland Niles realizoi me kokë duke gëzuar turmën në Emirates, por një person në stadium nuk ishte as duke e shikuar madje rastin.

Gjatë krijimit të golit të dytë nga “Topçinjtë”, Ozili në një pikë humbi të gjitha shpresat dhe filloi të shkonte prapa.

Ai madje ktheu kokën pas dhe u tërhoq plotësisht.

Pierre Emerick Aubemayng shfrytëzoi mundësinë duke arritur topin e lënë nga Kolasinac që ishte në pozitë jashtë loje si dhe duke asistuar te Niles që e finalizoi bukur./arbresh.info/


(Më poshtë ose duke klikuar këtu mund të shikoni rastin)

https://streamja.com/Ko6q?

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara