Mbappe i lodhur nga favorizimi i Neymarit nga PSG

15:34 | 12 Qershor 2019

Ylli i Paris Saint Germainit, Kylian Mbappe është i lodhur nga favorizimi i shfaqur nga klubi ndaj bashkëlojtarit të tij – Neymarit.

Derisa presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke vëzhguar situatën e Mbappes në Parc des Princes, sulmuesi francez duket i pakënaqur me favorizimin ndaj bashkëlojtarit në klub, transmeton portali arbresh.info.

Duke folur për El Golazo de La Manana on Gol, analisti francez Frederic Hermen ka thënë:

“Nëse Neymar dëshiron të të shkojë në ditëlindje të motrës së tij, ai mund të shkoj. Nëse Neymar dëshiron të shkoj në pushime para datës së autorizuar nga trajneri, ai mund të shkoj”

“Kylian Mbappe është i lodhur nga kjo”

“Menaxhmenti i klubit mbështet lojtarët brazilian si Alaves dhe Neymar”, shton Hermel./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara