Mariano Diaz i përgjigjet interesimit nga Arsenali

21:55 | 11 Korrik 2019

Mariano Diaz raportohet se nuk është i interesuar për transferim këtë verë te Arsenali.

Real Madridi dëshiron të heqë dorë nga Diazi këtë verë dhe e kanë ofruar atë te Arsenali për një çmim të ultë prej vetëm 18 milionë funta, transmeton portali arbresh.info.

Diaz iu ribashkua ‘Los Blancos’ një vit më parë për 30 milionë funta, por nuk është pjesë e planeve të Zinedine Zidanes në Bernabeu.

Tottenhami është përfolur gjithashtu për transferimin e tij, por lojtari është kundër transferimit në Premierë Ligë.

AS raporton se 25-vjeçari nuk pëlqen të transferohet në Emirates dhe më para do të zgjedh për të luftuar për pozitë në Bernabeu.

Roma dhe AC Milani kanë qenë duke monitoruar gjithashtu situatën e Diaz, të cilit me gjasë do t’i hiqet fanella me numër 7./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara