Marco Verratti: Neymar i lumtur në PSG

17:31 | 12 Nëntor 2019

Marco Verratti beson se Neymar është i lumtur në Paris Saint Germain dhe dëshiron që superylli të vazhdojë qëndrimin në klub pavarësisht lidhjeve për rikthim në Barcelonë.

Neymar është përfolur vazhdimisht për rikthim në Spanjë qysh pas largimit nga gjiganti katalunas ndërkohë që kalimi në Madrid është përmendur po ashtu si një mundësi për të ardhmen, transmeton portali arbresh.info.

“Neymar është mirë”, ka thënë Verrati për Telefoot.

“Ai sigurisht do të ishte më i lumtur kur është në fushë. Megjithatë, ai është duke punuar mirë. Në një pikë, ai dëshironte të largohej. Ai kishte disa momente të vështira. Në fund, ai qëndroi dhe ai është duke u stërvitur më mirë se ndonjëherë”

“Ai vërtetë dëshiron të rikthehet sa më shpejtë që është e mundur për t’i ndihmuar bashkëlojtarët që skuadra të shkoj përpara”

Neymar është përmbysur nga lëndimet e shumta në kryeqytetin francez dhe ka qenë i përfshirë në vetëm 42 ndeshja nga 88 të mundshme në Liga 1./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara