Maqedonia me katër shqiptarë për dy takimet e radhës

16:28 | 13 Mars 2017

Trajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për takimet e radhës të Maqedonisë, duke përfshirë në të njëjtën katër futbollistë të Shkëndijës.

Kapiteni Ferhan Hasani, sulmuesit Besart Ibraimi e Marjan Radeski dhe mbrojtësi Egzon Bejtullai janë gjetur në listën e Angellovskit për ndeshjet që pasojnë në fund të muajit.

Maqedonia më 24 mars në Lihtenshtejn zhvillon sfidën e rradhës të kualifikimeve për Kampionatin Botëror që vitin 2018 do të zhvillohet në Rusi, ndërsa katër ditë më vonë (28 mars) në Shkup luhet takimi kontrollues me Bjellorusinë.

Lajmet më të lexuara