Manchester United eliminohet nga Sevilla në Ligën e Kampionëve

22:42 | 13 Mars 2018

Manchester United u eliminua nga Sevilla në “Old Trafford” në ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve, përcjellë arbresh.info. 

United u mposht me shifrat 2:1. 

Sevilla ka kaluar në avantazh 0:1 me golin e realizuar nga Ben Yadder në minutën e 74-të.

Sevilla e ka shënuar edhe golin e dytë me Ben Yadder në minutën e 78-të dhe po fiton me shifrat 0:2.

Manchester United e ngushton rezultatin në 1:2 me golin e realizuar nga Lukaku (85’)

Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet me shifrat 0:0.

Sfida e parë e zhvilluar në Spanjë përfundoi 0:0. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale