Man Utd përgatitë transferimin befasues të Mauricio Pochettinos

23:32 | 6 Dhjetor 2018

Manchester United është i gatshëm për të shpenzuar 40 milionë funta për të bërë argjentinasin Mauricio Pochettino trajner të tyre të ardhshëm.

Hierarkia e klubit në Old Trafford ka vendosur që trajneri i Tottenhamit të jetë konkurrenti i vetëm për të zëvendësuar Jose Mourinhon verën e ardhshme, transmeton portali arbresh.info.

Dhe, një klauzolë në kontratën e Mourinhos do të thotë se Manchester Unitedit mund t’i kushtoj më pak shkarkimi i portugezit nëse ata nuk janë në Ligë të Kampionëve.

United përballet me Real Madridin në garën për Pochettinon, por pavarësisht trazirave të tanishme, besohet se ata mund të shohin “Djajtë e Kuq” si një propozim më tërheqës.

Nga ana tjetër, drejtori i “Spursve”, Daniel Levy, i cili shiti lojtarët si Michael Carrick dhe Dimitar Berbatos te United, është duke u përballur me një betejë të madhe për të mbajtur në klub trajnerin e tij.

Pochetino ka nënshkruar verën e kaluar një kontratë të re pesë vjeçare që i siguron atij 8 milionë funta./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara