M-Technologie fiton me rezultat bindës ndaj KV- Skenderajt

20:16 | 28 Tetor 2020

Derbi në mes të dy ekipeve që ishin edhe finalistë nga edicioni i kaluar e arsyetuan veten në një lojë mjaft të fortë dhe të nivelit evropian .

Derbi me plot meritë i takoi ekipit të vashave të klubit M Technologie me rezultat bindës 3:0 ( 25:18 , 25:20 , 25: 23 ) ndaj rivalit te vjetër KV – Skenderaj , shkruan portali arbresh.info

Ekipi ynë ka bërë një paraqitje të mirë përkundër faktit se nuk kemi pasur asnjë loje kontrolluese para kampionatit . Unë jam i kënaqur edhe me paraqitjen e lojtareve të ardhura këtë vit tek ne si: Vesa Shabani dhe Loresa Avdyli po edhe lojtares nga amerika Kaiu Ahuna të ndihmuara nga lojtaret me përvojë Drenusha Asllanaj , Shqipe Kqiku , Lianma Flores Linda Selmani etj.

Tani na pret derbi i radhës ndaj kv Dritës se Gjilanit që do të mbahet në Gjilan dhe presim rezultat pozitiv shtoi në fund trajneri i kv Mtechnologie – Naser Krasniqi . /arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara