Liverpool ia vendos çmimin Van Dijk, alarmohet Real Madrid

18:52 | 21 Maj 2020

Liverpool është i gatshëm të shesë qendërmbrojtësin Virgil van Dijk nëse ofrohet vlera e 89 milionë euro.

Holandezi është një ndër lojtarët më të mirë të “Reds” dhe kërkohet që disa muaj nga Real Madrid, si pasuesi i Sergio Ramos, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Don Balon, Liverpool do ta lejojë Van Dijk të largohet nëse ofrohen rreth 89 milionë euro.

Liverpool është një ndër skuadrat më të prekura në ekonominë e klubit, andaj pritet të bëjë ndonjë sakrificë në mënyrë që të rikthejë bilancin në financa.

Thuhet se Van Dijk interesim të madh ka edhe Juventus, por ende nuk ka bërë ndonjë ofertë zyrtare./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara