Liverpool 3:0 Maribor, notat e lojtarëve

23:03 | 1 Nëntor 2017

Liverpooli ka siguruar fitore me rezultat të thellë 3 me 0 në shtëpi ndaj Mariborit.

“Redsat” kanë mposhtur me lehtësi në Anfield rivalin e ndeshjes së xhiros së katërt në kuadër të grupeve në UEFA Ligë të Kampionëve, shkruan portali arbresh.info.

Mesfushori qendror Emre Can është lojtari me notën më të lartë të këtij takimi. Can, i cili realizoi golin e dytë për skuadrën e Jurgen Klopp në minutën e 64′, është vlerësuar me notën 8.4.

Alexander Arnold dhe Milner me notën 8.2, Salah dhe Firmino me notë 8.1 dhe Moreno me notë 8.0 janë lojtarët tjerë të Liverpoolit të vlerësuar lartë.

Rajcevic dhe Viler të Mariborit janë lojtarët me notën më të dobët të këtij takimi (5.7)./arbresh.info/

Liverpool 3:0 Maribor, notat e lojtarëve
Liverpool 3:0 Maribor, notat e lojtarëve

Lajmet më të lexuara