Lemar rikthehet në stërvitje te Atletico Madridi

19:30 | 16 Prill 2019

Atletico Madridi i është kthyer punës të martën pas fitores të së shtunës kundër Celta Vigos.

Rikthimi i Thomas Lemar ishte njëra nga pikat më dalluese të seancës stërvitore për shkak se francezi ka humbur disa nga ndeshjet e fundit si pasojë e lëndimit, transmeton portali arbresh.info.

Antoine Griezmann do të mungojë në ndeshjen e ardhshme kundër Eibarit për shkak të suspendimit.

Megjithatë, Diego Simeone mund të llogaris në Thomas Parteyin dhe Jose Maria Gimenezin për shkak se të ty janë kthyer nga suspendimet.

Stefan Savid dhe Diego Godin nuk kanë marrë pjesë në seancat stërvitore dhe do të luftojnë për tu rikthyer në kohë kundër Eibarti.

Lemar ka qenë pjesë e skuadrës “startuese” në ndeshjen stërvitore duke iu bashkuar në front Alvaro Moratas, gjë që jep indikacioni rreth formacionit të së shtunës nga Simeone./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara