Lemar në histori të Atleticos

18:21 | 13 Qershorë 2018

Edhe pse në mungesë të nënshkrimit dhe testit mjekësor, Lemar duket se do të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të Atletico Madridit.

“Rojiblancos” do të paguajnë 70 deri në 80 milionë euro te Monaco për yllin francez, gjë që do të thotë se Diego Costa nuk do të jetë më në krye të ranglistës, transmeton portali arbresh.info.

Costa ishte blerë për 55 milionë nga Chelsea, ndërsa Falco ishte blerje tjetër më e shtrenjtë prej 40 milionë euro./arbresh.info/

Shikoni më poshtë lojtarët më të shtrenjtë të transferuar nga Atletico:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara