Kosovë – Çeki, UEFA cakton gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë

15:55 | 4 Shtator 2019

UEFA ka caktuar katër gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen që Përfaqësuesja e Kosovës do të luajnë ndaj Kombëtares së Çekisë.

Gjatë këtij muaji (shtator), Kosova do t’i zhvillojë dy ndeshje shumë të rëndësishme kualifikuese për Euro 2020.

Këto dy ndeshje janë të vlefshme për Grupin A, ku Dardanët bëjnë pjesë së bashku me Anglinë, Çekinë, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

Ndeshja e parë është ajo në ndaj Çekisë, e cila do të zhvillohet më 7 shtator në Prishtinë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Të dy përfaqësueset janë duke bërë përgatitjet e fundit për këtë përballje, ndërsa edhe UEFA ka kryer punën e tyre.

UEFA ka caktuar gjyqtarët për këtë takim, ku holandezi Danny Makkelie do të jetë gjyqtari kryesor.

Makkelie në këtë ndeshje do të ndihmohet nga Mario Diks dhe Hessel Steegstra, derisa gjyqtar i katërt do të jetë Kevin Blom.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara