Këta janë 10 atletët më të paguar në UFC

14:09 | 14 Janar 2020

UFC shumë shpejtë u bë një ndër sportet më të populluara në botë, duke pasur sportistë mjaftë të mirë në artet marciale.

Fitimet nga UFC janë shumë të mëdha sepse luftëtarët jo vetëm që fitojnë para nga ndeshja, mirëpo marrin dhe para bonus, transmeton portali arbresh.info.

10 me të paguarit në UFC:

  1. Connor McGregor – 7.35 milionë funde
  2. Michael Bisping – 5.48 milionë funde
  3. George St-Pierre – 5.4 milionë funde
  4. Anderson Silva – 5.4 milionë funde
  5. Mark Hunt – 4.94 milionë funde
  6. Donad Cerrone – 4.74 milionë funde
  7. Alistair Overeem – 4.71 milionë funde
  8. Daniel Cormier – 4.68 milionë funde
  9. Victor Belfort – 3.94 milionë funde
  10. Brock Lesnar – 3.94 milionë funde./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara