Kështu do të duket formacioni i Arsenalit nëse Arteta transferon lojtarët që po kërkon

17:08 | 5 Gusht 2020

Do të jetë një verë e ngjeshur për Arsenalin, me Mikel Artetan që synon të çoj në një nivel tjetër klubin, pas suksesit në FA Cup.

Arteta do të kërkojë të forcojë skuadrën e tij në tregun e transferimeve.

Arsenal vazhdon të lidhet me shumë emra, por prej tyre duken se janë duke u kërkuar seriozisht nga ‘Gunners’.

Skenari më i mirë i mundshëm është transferimi i Thomas Partey, Philippe Coutinhos dhe Willian.

Me këta tre në formacion, Arsenali do të rreshtohej si në pjesën e mëposhtme:

Një opsion tjetër mbetet sistemi 3-4-3, me William Saliba i cili do të jetë në dispozicion pas përfundimit të huazimit te St Etinne.

Por, në rast largimi të Hector Bellerin dhe Alexandre Lacazette, Arsenal do të rreshtohet 4:4:2

Lajmet më të lexuara