Juventusi dhe Interi pritet ta kenë një shans për nënshkrimin e Smallingut

16:45 | 9 Maj 2020

Nëse Roma nuk arrin një marrëveshje me Manchester Unitedin për Chris Smalling, mbrojtësi do t’i ofrohet Juventusit dhe Interin për 18 milionë euro.

Qendërmbrojtësi ka qenë një zbulim në sezonin e tij të parë në Serie A, me lojtarin dhe klubin që deklarojnë se ata do të dëshironin të vazhdojnë së bashku pasi skadimi i huazimit.

Sidoqoftë, Roma po mundohet të bie dakord me Unitedin për një transferim të përhershëm, me raportet që ata mund të përpiqen të zgjasin huazimin me detyrimin për ta blerë, duke i lejuar ata të paguajnë shifrën për disa vjet.

Një tjetër alternative është që Smalling të mbetet në Serie A për tek një klub tjetër krejtësisht.

Sipas LaRoma24.it, ndërmjetësit i kanë thënë Juventusit dhe Interit se ata mund të nënshkruajnë me Smalling për 18 milionë euro nga Djajtë e Kuq këtë verë, nëse Giallorossët nuk mund të bien dakord për një marrëveshje.

30-vjeçari anglez gjithashtu ka qenë i lidhur me një rikthim në Ligën Premier, pasi pëlqehet nga Arsenali dhe Tottenham Hotspur.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara