Juventus pyet Chelsean për Emerson

23:28 | 14 Mars 2020

Skuadra e Juventus ka shfaqur interesim për yllin e Chelsea.

Anëtari i Chelsea, Emerson Palmieri është në radarin e skuadrës kampione të Serie A, Juventus.

‘Biankoneri’ mbeten të interesuar për reprezentuesin italian, i cili mbulon pozitën e krahut të majtë të mbrojtjes.

Ata po tentojnë të zbresin çmimin e Chelsea, të cilët kërkojnë 25-30 milionë euro për kartonin e lojtarit, transmeton lajmi.net.

Lojtari ishte në radarin e Juves edhe kur Alex Sandro kërkonte largimin gjatë verës së kaluar.

Emerson iu bashkua Chelseat për 20 milionë euro. Negociatat e Juve dhe Chelsea thuhet se do të vazhdojnë në fund të këtij sezoni.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara