Juventus – Inter, vazhdon gara për yllin e Fiorentinas

09:45 | 9 Dhjetor 2019

Juventus dhe Inter janë duke provuar të transferojnë sulmuesin e Fiorentina, Federico Chiesa.

22-vjeçari është një ndër sulmuesit më të mirë në futbollin italian dhe është i kërkuar nga një numër i madh i klubeve.

Sipas raportimeve, Fiorentinapo provon të vazhdojë kontratën me Chiesa, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, “Zonja e Vjetër” dhe “Neurazurët” janë duke u munduar të transferojnë italianin në afatin dimëror.

Chiesa për klubin italian ka bërë 127 paraqitje në të gjitha garat duke shënuar 25 gola dhe kontribuar me 20 asistime.

Ndërsa këtë sezon ka arritur të shënojë tri gola dhe të bëjë pesë asistime./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara