Jose Mourinho dëshiron transferime, Tottenham përgatit milionat

19:46 | 25 Mars 2020

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho i është dhënë leja për të bërë disa transferime në skuadër që mund t’iu ndihmojnë të përmirësohen.

Sipas Bild, Jose Mourinho do të këtë të drejtën të shpenzojë 145 milionë euro gjatë verës, transmeton portali arbresh.info.

Thuhet se skuadra momentale nuk është duke i pëlqyer teknikut portugez, andaj dëshiron transferime në mënyrë që ta përforcojë skuadrën dhe sezonin e ardhshëm të ‘luftojë’ për titullin e Premierë Ligës.

Me i kërkuari nga Mourinho flitet se është mesfushori i RB Leipzig, Marcel Sabitzer se bashku me qendërmbrojtësin e Realit, Eder Militao.

Kurse, pas tyre janë mbrojtësi i krahut të djathtë të Nice, Youcef Atal, mbrojtësi i krahut të majtë të Norwich Cityt, Jamal Lewis dhe mesfushori i Valencia, Geoffrey Kondogbia./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara