Joao Felix në Atletico Madrid?

10:16 | 12 Qershor 2019

Shënjestra e Manchester United, Joao Felix është duke u përfolur shumë për transferim këtë verë në Atletico Madrid.

Mediet në Angli zbuluan gjatë muajit prill se Manchester United dhe Manchester City do të zhvillonin një garë mjaftë të ashpër për sulmuesin e Benficas me të përfunduar sezoni, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, duket se Manchester United dhe kampioni i Premierë Ligës do të mbesin të zhgënjyer nëse 19 vjeçari ndjek këshillat e agjentit të tij.

The Mirror raporton se Jorge Medes, i njohur për marrëveshjet me “Djajtë e Kuq” në të kaluarën, është i etur për të drejtuar Felxin te Atletico Madridi.

Mendes thuhet se e sheh Wanda Metropolitanon si vend ideal ku Felix mund të vazhdojë zhvillimin e tij./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara