Ish trajneri i Juve, Lippi: Përfundoi një epokë fantastike

12:55 | 18 Maj 2019

Ish trajneri i Juventusit, Marcello Lippi thotë se një epokë fantastike ka përfunduar në Torino por shton se aty do të ketë sukses edhe tutje.

Massimiliano Allegri është konfirmuar se do të largohet me përfundimin e këtij sezoni pas një suksesi të jashtëzakonshëm te gjiganti i Italisë, transmeton portali arbresh.info.

Allegri largohet me 11 trofe brenda pesë sezoneve, përfshirë pesë tituj radhazi në Serie A.

“Këtu ka epoka fantastike që fillojnë dhe mbarojnë”, ka thënë Lippi për Tuttomercatoweb.

“I di të gjitha këto”, përfundon ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara