Herrera: Neymar konkurrent për Topin e Artë

19:47 | 13 Shtator 2019

Ander Herrera është i ngazëllyer për të luajtur së bashku me Neymarin dhe beson se braziliani mund të sfidoj bashkëlojtarin te Paris Saint Germaini, Kylian Mbappen, për Topin e Artë.

27-vjeçari shënoi rikthimin nga lëndimi duke u paraqitur te Brazili në detyrë me skuadrën kombëtare dhe pritet të nis nga e para ndeshjen ndaj PSG-së në Liga 1 kundër Strasbourgut këtë të shtunë, transmeton portali arbresh.info.

“[Neymar] është njëri nga pesë lojtarët më të mirë në botë dhe një kandidatë për Topin e Artë me Mbappen”, u ka thënë Herrera gazetarëve.

“Jam i ngazëllyer dhe i lumtur për të luajtur me Neymarin. Për mua është një gjë e mrekullueshme. Kjo është një mundësi për mua që të luaj me lojtarët si Neymar, si Kylian Mbappe apo Marco Verratti, të cili për mua mund të bëhet së shpejti mesfushori më i mirë”

“Ne do të sigurohemi që ai të jetë në sezonin e tij më të mirë”, shton Herrera./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara