Harrojeni Messin, ky ishte heroi i Barcelonës mbrëmë

13:48 | 11 Shkurt 2019

Barcelona nuk mori më shumë se një pikë në San Mames me Athletic Bilbaon, madje nëse katalanët nuk dolën të humbur nga kjo sfidë duhet të falënderojnë portierin Ter Stegen, që me disa pritje vendimtare nuk lejoi prekjen e rrjetës.
Barça, e lodhur edhe nga ndeshja në Kupën e Mbretit ndaj Realit të Madridit, zhvilloi një ndeshje nën nivelin e zakonshëm e duhet të jenë të kënaqur me këtë rezultat, që në njëfarë mënyrë ndez garën në La Liga, pasi Reali tashmë është vetëm 6 pikë larg.

Barcelona ka mundur të humbiste lehtë fare, sikur mos të ekzistonte portieri gjerman në protën e saj.

Numri një i katalonasve pati disa pritje të mrekullushme ndaj një Bilbao të rrezikshme, duke ua mohuar golin dhe një kohësisht humbjen skuadrës së tij.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara