Guti: Shpresoj që PSG të eliminohet nga Barça

08:36 | 1 Mars 2017

Pavarësisht të qenurit një legjendë e Real Madrit, Guti shpreson që Barcelona të eliminojë rivalin e tyre në Ligë të Kampionëve.

Ish futbollisti i ‘Los Blancos’, Guti ka zbuluar se dëshiron që Barcelona të rikthehet në lojë dhe ta mposhtë Paris Saint Germain në Ligë të Kampionëve, transmeton portali arbresh.info.

“Dua që Barcelona të rikthehet kundër PSG në Ligë të Kampionëve sepse në atë mënyrë ata nuk do të jenë në gjendje të fokusohen në ndeshjet në La Liga”, tha fillimisht ai.

“Dua që Pique të shënojë golin e tij të pestë sepse ai e meriton këtë, ai është i vetmi që është duke mbajtur kokën lartë në këtë situatë, pavarësisht kritikave nga të dy anët”

Madridi ka nën kontroll ndeshjen në Ligë të Kampionëve pas fitores 3 me 1 ndaj Napolit në takimin e parë.

Ata kanë gjithashtu një pikë më shumë se Barcelona në krye të La Ligas si dhe kanë një lojë më pak të zhvilluar./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara