Griezmann në Barcelonë, punë e kryer?

13:21 | 27 Shkurt 2018

Burime nga mediat katalunase janë të bindur që sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann është rrugës drejtë transferimit këtë verë te Barcelona.

Griezmann, i cili realizoi hat-trick në fitoren ndaj Sevillas të dielën, do të ketë një klauzolë të blerjes prej 100 milionë euro dhe Barcelona është e gatshme ta paguaj atë, transmeton portali arbresh.info. Madje, Albert Roge, gazetari në gazetën katalunase ‘Sport‘, vazhdon tutje duke insistuar se një marrëveshje ndërmjet të gjitha palëve tani është arritur.

“Griezmann në Barcelonë, punë e kryer – edhe pse sigurisht asnjëhera nga skuadrat nuk do ta konfirmojnë këtë”, ka shkruar ai në rrjete sociale.

“Ne tashmë kemi zbuluar që një marrëveshje ekziston ndërmjet dy klubeve. Griezmann do të jetë në Barcelonë këtë verë, jam 100 për qind i sigurt”

/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara