Gimenez rinovon kontratë me Atletico Madridin

19:50 | 13 Qershorë 2018

Atletico Madridi mund të jetë ende duke negociuar rreth të ardhmes së Antoine Griezmann, por klubi ka pranuar disa lajme pozitive të mërkurën për shkak se Jose Maria Gimenez ka rinovuar kontratën.

Mbrojtësi uruguaian ka vendosur lapsin në një marrëveshje që është e vlefshme deri më 2023 dhe klauzola e tij e blerjes do të rritet nga 65 milionë euro në 120 milionë, transmeton portali arbresh.info.

Që nga transferimi në verën e vitit 2013, në moshën 18 vjeçare, ish lojtari i Danubios ka ngjallur interesim te një numër i madh i klubeve evropiane.

Sezoni 2017/18 ka qenë më i miri i tij në kryeqytetin spanjoll, gjë që i ka siguruar atij edhe një rol në finalen evropiane.

Gimenz ka bërë 38 paraqitje në të gjitha kompeticionet për gjigantin spanjoll./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale