Giggs beson se Messi qëndron pas largimit të Cristiano Ronaldos

18:45 | 11 Korrik 2018

Ish bashkëlojtari i Cristiano Ronaldos, Ryan Giggs beson se transferimi i tij te Juventusi mund të ketë ndodhur për shkak të frikësimit të tij për të qenurit më i mirë sesa Lionel Messi.

Superylli portugez është transferuar te “Zonja e Vjetër” për 100 milionë euro nga Real Madridi duke nënshkruar kontratë katër vjeçare me klubin në Torino, transmeton portali arbresh.info.

“Jam i befasuar që u largua nga Real Madridi dhe shkoi në Itali”, ka thënë Giggs për ‘ITV Sport’.

“Mendoj se është një sfidë e madhe për të, por ai do të jetë te një klub i madh. Duke e pasur këtë në CV… Real Madrid, Man United dhe Juventus. Është kogja një CV”

“Ai është i fiksuar me të qenurit më i mirë se Messi. Ai mund ta thotë tani këtë se: ‘E bëra në Angli, në Spanjë dhe do ta bëjë edhe në Itali… dhe nuk e bëra me Portugalinë”

“Pra, ndoshta ky do të jetë argumenti i tij kur njerëzit pyesin: “A është Ronaldo më i mirë se Messi?”

Ronaldo i dha fund nëntë viteve në Bernabeu si golashënuesi më i mirë i klubit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale