Getafe 0-0 Real Madrid, notat e lojtarëve

23:37 | 25 Prill 2019

Getafe ka siguruar një pikë nga takimi si nikoqir kundër Real Madridit mbrëmjen e sotme (e enjte).

Takimi në stadiumin Coliseum Alfonso Perez në kuadër të xhiros së 33-të në La Liga përfundoi pa gola 0 me 0, shkruan portali arbresh.info.

Mesfushori qendror Casemiro është lojtari me notën më të lartë të ndeshjes. Spanjolli është vlerësuar me notën 8.5 pas dhjetë dueleve në ajër të fituara, tri ndërprerjeve dhe katër rasteve duke shpëtuar skuadrën. 

Mariano Diaz (7.8), Keylor Navas (7.5), Reguilon (7.8) dhe Carvajal (7.5) janë vlerësuar gjithashtu lartë.

Lojtari me notën më të dobët është sulmuesi Karim Benzema (6.3) për një numër të madh shansesh të humbura./arbresh.info/


Getafe 0-0 Real Madrid, notat e lojtarëve

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara