“Gareth jep më shumë informacione se Klopp për kundërshtarët”

18:40 | 14 Tetor 2018

Metodat e menaxhimit autorkratik të Liverpoolit nuk i ngjajnë aspak stilit të trajnerit të Kombëtares angleze, thotë kapiteni i Reds, Jordan Henderson

Mesfushori i Anglisë Jordan Henderson thotë se mënyra e dhënies së informatave nga Gareth Southgare ndryshon shumë nga ajo me Jurgen Klopp në Liverpool.

“Gareth i jep më shumë informata dhe më shumë kompetenca në fushë”, tha mesfushori pas paraqitjes së tij të 47’të.

“Ai dëshiron që të lojtarët të kenë informata dhe vet të zhvillojnë ndeshjen e tyre si dëshirojnë. Në Liverpool, Jurgen i kryen të gjitha dhe ne e përcjellim atë. Natyrisht, ne kemi lider në Liverpool të cilit duhet t’ia zbatojmë taktikat, por më shumë ne e degjojmë atë çfarë thotë ai”.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara