Gareth Bale shtron kërkesë te Real Madridi për largim

19:24 | 8 Nëntor 2018

Manchester United është përfolur së fundi për transferimin e Gareth Bales dhe në fakt raportet e fundit nga Spanja janë vërtetë inkurajuese.

Bazuar në ‘Don Balon’, reprezentuesi uellsian ka kaluar nga klubi i tij Real Madridi për të zvogëluar kërkesat e tyre për të në merkaton e transferimeve për shkak se askush nuk duket i gatshëm për të paguar çmimin prej 100 milionë euro për të, transmeton portali arbresh.info.

Raporti shton se asnjë klub nuk është i gatshëm për të paguar më shumë se rreth 70 milionë funta për të për momentin dhe kjo shifër duket më e drejtë duke marrë parasysh formën e tij.

29-vjeçari nuk ka qenë në formën e tij më të mirë këtë sezon dhe në këtë moshë, mund të jetë e qartë që përsëritja e formës kulmuese mund të jetë diçka e vështirë për tu arritur ndonjëherë.

Por, ‘Don Balon’ sugjeron së fundmi se United ishte i përgatitur për të paguar shifrën madhështore për Balen për shkak se ata synojnë të përforcojnë sulmin e tyre.

Kjo padyshim se duket një lëvizje e arsyeshme duke marrë parasysh se yjet si Alexis Sanchez dhe Marcus Rashford janë duke pasur probleme para portës dhe gjithashtu e shohin atë si një opsion më të lirë se Eden Hazard dhe Neymar.

Bale duket se dëshiron t’i sigurojë vetës një kontratë të fundit të madhe dhe gazeta e lartpërmendur shton se ai duket se ka marrë një vendim përfundimisht për largim nga Madridi./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara