Futbollisti shqiptar nënshkruan me ekipin e njohur francez

15:36 | 6 Dhjetor 2019

Futbollisti shqiptar, Riza Durmishi është huazuar te ekipi francez, Nice.

Mbrojtësi që e përfaqëson Danimarkën do t’i bashkohet skuadrës nga janari.

25 vjeçari ka nisur stërvitjen me klubin francez, pasi do të mundohet të gjejë vend në vend në formacionin bazë.

Marrëveshja do të jetë huazim me të drejtë blerjeje, ndërsa kjo do të hyjë në fuqi më 1 janar.

Durmishi ka luajtur në Itali dhe në sezonin e fundit arriti t’i bëj vetëm 19 ndeshje, ndërsa kaloi dy sezone të suksseshme te Betis.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara