‘France Football’ ka publikuar listën me 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit

18:33 | 11 Shkurt 2019

Prestigjiozja franceze ‘France Football’ ka publikuar listën e skuadrave më të mira në historinë e futbollit.

Skuadra më e mirë në histori është zgjedhur Real Madrid, bazuar në kriteret që ka vendosur ‘France Football’.

Në përzgjedhjen e skuadrave janë përfshirë parametrat e lojtarëve (topat e artë), audienca në televizion, kërkimet në internet, prezenca në stadium, të ardhurat, shpenzimet, vlera në market dhe historiku i skuadrave.

Me këto kritere janë ekzaminuar 85 skuadra anë e mbanë botës. Në listën e ngushtuar prej 30 skuadrave, Real Madrid është ajo që prinë, ndjekur nga Barcelona dhe Manchester United.

Me fuqinë ekonomike dhe historinë e tyre, pesë skuadra angleze janë të përfshira në top 10.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e 30 skuadrave më të mira në histori, sipas ‘France Football’.

Real Madrid
Barcelona
Man Utd
Bayern Munich
Liverpool
Juventus
PSG
Chelsea
Man City
Arsenal

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara