Formacionet zyrtare, Sampdoria – AC Milan

16:53 | 12 Janar 2019

Sampdoria dhe AC Milani kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e shtunë).

Dy skuadrat italiane kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin në stadiumin Luigi Ferraris në kuadër të xhiros së 1/8-së në Kupë të Italisë, shkruan portali arbresh.info.

“Rossonerët” synojnë për të fituar trofeun e madh italian për herë të parë që nga viti 2002/03 pasi përfunduan si nën kampion sezonin e kaluar.

Ndërkohë, Sampdoria është shpallur për herë të fundit kampione në sezonin 1993/94, por ka humbur shansin për të përsëritur këtë sezon në sezonin 2008-09, ku humbi 6 me 5 në penalti kundër Lazios.

Ndeshja mes dy skuadrave fillon në ora 18:00./arbresh.info/

SAMPDORIA (4-3-1-2) – Audero; Sala, Tonelli, Andersen, Murru; Praet, Ekdal, Linetty; Ramirez; Quagliarella, Caprari.

MILAN (4-3-3) – Reina; Abate, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Paquetà; Calhanoglu, Higuain, Castillejo.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara