Formacionet zyrtare, Manchester City – Aston Villa

12:33 | 26 Tetor 2019

Manchester City dhe Aston Villa kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre pasditen e sotme (e shtunë).

Dy skuadrat angleze kanë zbuluar njëmbëdhetshen startuese për takimin në stadiumin Edihand në kuadër të xhiros së dhjetë në Premierë Ligë, shkruan portali arbresh.info.

Kampioni në fuqi i Premierë Ligës kërkon të rimarr pozitën e dytë në tabelë si dhe zvogëlojë në dy pikë diferencën me liderin aktual të kampionatit anglez – Liverpoolin.

Nga ana tjera, Aston Villa do të jap gjithçka për të marrë rezultat pozitiv marrë parasysh gabimet befasuese që skuadra e Pep Guardiolas ka bërë gjatë këtij sezoni.

Gjyqtari i ndeshjes do të jetë Graham Scott dhe takimi mes dy skuadrave fillon në ora 13:30./arbresh.info/

  • Man City XI: Ederson, Cancelo, Fernandinho, Stones, Mendy, Gundogan, Silva, De Bruyne, Bernardo, Sterling, Jesus.
  • Aston Villa XI: Heaton, Guilbert, Engels, Mings, Targett, Nakamba, Luiz, McGinn, Grealish, Trezeguet, Wesley.

Lajmet më të lexuara