Formacionet zyrtare, Man City – Bristol City

19:55 | 9 Janar 2018

Manchester City dhe Bristol City kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në kuadër të gjysmëfinales së EFL Cup.

Kjo është ndeshja më e vështirë që skuadra e Pep Guardiolas ka zhvilluar deri tani në EFL Cup, shkruan portali arbresh.info. Djelmoshat e Lee Johnson tashmë kanë eliminuar katër skuadra të Premierë Ligës nga ky turne.

Watfordi, Stoke City, Crystal Palace dhe United janë mposhtur nga Bristol City pas fitores në raundin e parë ndaj Plymouthit.

Lideri i Premierë Ligës ka vendosur një skuadër të fortë për ndeshjen e sotme ku janë të përfshirë yjet si Sane, Kevin De Bryune dhe Sterling.

Takimi ndërmjet dy skuadrave zhvillohet në stadiumin Etihad duke filluar nga ora 20:45./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara