Formacionet zyrtare, Levante – Barcelona

15:10 | 2 Nëntor 2019

Levante dhe Barcelona kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre pasditen e sotme (e shtunë).

Dy skuadrat kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin në stadiumin Estadi Ciutat de Valencia në kuadër të xhiros së dymbëdhjetë në La Liga, shkruan portali arbresh.info.

Levante pret në shtëpi liderin dhe kampionin në fuqi të La Ligas pas fitores 2 me 1 në ndeshjen e xhiros së fundit ndaj Real Sociedadit.

Skuadra e Ernesto Valverdes ka një seri të shkëlqyer fitores në La Liga dhe synon të përforcojë kreun e tabelës me tri pikë këtu.

Messi, Suarez dhe Griezmann janë të tre pjesë e formacionit startues.

Bardhi është gjithashtu nga minuta e parë në këtë takim pas golit të bukur që realizoi në xhiron e fundit.

Ndeshja mes dy skuadrave fillon në ora 16:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara