Formacionet zyrtare, FC Prishtina – KF Dukagjini

17:47 | 25 Shtator 2019

FC Prishtina dhe KF Dukagjini kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e mbetur.

Dy skuadrat kosovare kanë zbuluar njëmbëdhetshen startuese për takimin pasditen e sotme (e mërkurë) në kuadër të xhiros së dytë në Ipko Superligë, shkruan portali arbresh.info.

Me shtatë pikë të siguruara pas pesë xhirove, Prishtina ka shansin për të bërë një hap të madh duke iu afruar KF Ballkanit në pozitën e pestë me një pikë më shans nëse del fitues nga “Fadil Vokrri”.

Sidoqoftë, Prishtina nuk ka statistika të favorshme në ndeshjet kundër Dukagjinit por është e mobilizuar mirë para ndeshjes ndaj skuadrës nga Klina.

Takimi mes dy skuadrave fillon në ora 18:00./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara