Formacionet zyrtare: Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund

20:01 | 27 Maj 2017

Janë publikuar formacionet zyrtare për finalen e Kupës së Gjermanisë

Eintracht Frankfurt dhe Borussia Dortmund do të tentojnë ta mbyllin sezonin me trofe, atë të Kupës së Gjermanisë.

Dyja skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet për finalen që zhvillohet nga ora 20:00 në “Olympiastadion”

Eintracht Frankfurt: Hradecky, Chandler, Abraham, Vallejo, Hector, Oczipka, Gacinovic, Fabian, Medojevic, Seferovic, Rebic.

Borussia Dortmund: Bürki, Bartra, Sokratis, Piszczek, Ginter, Schmelzer, Dembele, Reus, Guerreiro, Aubameyang, Kagawa.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara