Lionel Messi (Foto: Goal.com)

Në anën tjetër, katalunasit do të jenë pa Ousmane Dembelen, Neton dhe Samuel Umtitin, që kanë pësuar lëndime, gjersa Lionel Messi është në dyshime nëse do të luajë.

Formacioni i mundshëm i Dortmundit: Burki; Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro; Witsel, Delaney; Sancho, Reus, Brandt; Alcacer.

Formacioni i mundshëm i Barcës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; de Jong, Busquets, Rakitic; Perez, Suarez, Griezmann.

/Telegrafi/