Fiorentina 1-1 Milan

23:45 | 22 Shkurt 2020

Milani nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Serie A.

Rossonerët ishin afër të merrnin një fitore të madhe në udhëtim te Viola, por nuk arritën të mbajnë epërsinë dhe u desh të kënaqeshin me një pikë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Erick Pulgar (85’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Ante Rebic (56’).

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte shënuesi i vendasve, kiliani Pulgar, i cili u vlerësua me notë 8.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin Martin Caceres që u notua me 5.6.

Fiorentina:

Milan:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara