Fillon ndeshja e shumëpritur Kosovë – Angli

18:00 | 17 Nëntor 2019

Ndeshja e shumëpritur në Prishtinë mes Kosovës dhe Anglisë sapo ka filluar.

Përballja në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të xhiros së fundit të kualifikimeve për Euro 2020 mes Kosovës dhe Anglisë sapo ka nisur, shkruan portali arbresh.info.

Trajneri Bernard Challandes ka bërë vetëm një ndryshim në formacion nga ndeshje kundër Çekisë para tri dite duke futur në vend të Rashkajt mesfushorin Ibrahim Dresevic.

Nga ana tjetër, ndryshe nga ajo që pritej, trajneri Gareth Southgate ka vendosur një super skuadër të në fushë duke startuar edhe me superyllin Harry Kane.

Anglia kërkon tri pikë për të siguruar pozitën e liderit në Grupin A, ndërsa Kosova luan për t’i arkëtuar të gjithë të pranishmit në tribuna dhe popullin shqiptarë për shkak se nuk mund të kualifikohemi me anë të këtij grupi.

Portali arbresh.info do t’iu mbaj të informuar në kohë reale për çdo zhvillim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara