Fillojnë problemet për Barcelonën, mund të humbasin një ndër lojtarët kryesorë në janar

23:40 | 2 Dhjetor 2019

Ka qenë shumë vështirë për Barcelonën që të zëvendësojnë Andres Iniesta dhe Xavi në mesfushë, pavarësisht që kanë transferuar disa mesfushorë me klas botëror.

Sergio Busquets mbetet në formacionin e parë, mirëpo nuk dihet e ardhmja e Arturo Vidal.

Vidal ka qenë një ndër lojtarët më të rëndësishëm në skuadër gjatë sezonit të kaluar, transmeton portali arbresh.info.

Sipas ESPN, Barcelona ka filluar të këtë frikë se mund të humbasë kilianin në afatin e janarit.

Ka spekulime që Inter po shfaq interesim të madh, mirëpo trajneri Ernesto Valverde po e sheh si lider lojtarin dhe nuk dëshiron ta humbasë.

Lojtari gjithashtu ka pranuar se mund të largohet nëse nuk e sheh vetën lojtar të rëndësishëm në skuadër.

Sezonin e kaluar kiliani ka luajtur 50 ndeshje derisa këtë sezon ka luajtur 14 ndeshje duke përfshirë katër ndeshje në Ligën e Kampionëve./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara