FC Prishtina mposhti Besën në ndeshjen e parë të javës

15:11 | 28 Nëntor 2020

Ndeshja e parë e xhiros së 14-të, e Superligës së Kosovës mnë futboll përfundoi sipas parashikiemeve.

FC Prishtina shëoi fitore ndaj Besës së Pejës në udhëtim me rezultat 0-2, për të kaluar përkohësisht në pozitën e tretë të klasifikimit me 24 pikë, por kjo nuk është shumë e rëndësishme për momentin sa kontinuiteti i lojërave të mira dhe fitores.

Pas iniciativës së plotë që e pati Prishtina, Endrit Krasniqi që po luan me të vërtetë mirë, e kaloi skuadrën kryeqytetase në epërsi pas gjysmëore lojë, dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në epërsi.

Besa tentoi të bënte diçka më shumë në vazhdim, por pa ndonjë sukses, derisa gjithçka e mbylli goli i Leotrim Kryeziut, që i dha fund shpresave të skuadrës së fundit në tabelë dhe me zero gjasa për të shpëtuar./korneri.net/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara