Eto’o këshillon Mbappe-n: Mos u transfero të Real Madrid-in, zgjedhe Barcelonën

23:46 | 26 Tetor 2020

Legjenda e Barcelonës, Samuel Eto’o ka këshilluar yllin e PSG-së, Kylian Mbappe t’i bashkohet Barcelonës në vendin e Real Madrid-it.

Francezi ka njoftuar klubin parisien se do largohet gjatë verës së ardhshme dhe “Los Blancos” shihen si favorit sepse është skuadra e preferuar e lojtarit, transmeton portali arbresh.info.

Sidoqoftë, Eto’o ka këshilluar Mbappe-n t’i bashkohet Barcelonës.

“Në vend të Real Madrid-it, Mbappe duhet të shkojë të Barcelona”, tha ai për Tuttomercatoweb.

Kontrata e Mbappe-s skadon në qershorin e vitit 2022 dhe verën e ardhshme pritet të shitet për rekord në vlerë 280 milionë euro.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara