Enzo Zidane largohet nga Real Madridi

23:17 | 29 Qershor 2017

Enzo Zidane i është bashkuar Alaves nga Real Madridi duke nënshkruar marrëveshje tri vjeçare.

Zidane, i cili është djali i trajnerit të Real Madridit Zinedine Zidane, iu bashkua akademisë së ‘Los Blancos’ në vitin 2014 por shpenzoi pjesën më të madhe të kohës te skuadra Castilla, transmeton portali arbresh.info.

22-vjeçari zgjodhi largimin nga Bernabeu duke vendosur lapsin në një marrëveshje që i siguron atij qëndrimin në Alaves deri në vitin 2020.

Lexo edhe: Prishtina pëson disfatë të thellë në ndeshjen e parë ndërkombëtare (VIDEO)

“Deportivo Alaves dëshiron të mirëpres Enzo Zidanen dhe i uron atij fat për sezonin e ri. Mirësevjen Enzo!”, shkruan klubi në një deklaratë në faqen zyrtare.

Zidane ishte shpesh i zgjedhur si pjesë e skuadrës së babait të tij, por ka bërë vetëm një paraqitje në skuadrën kryesore duke shënuar një gol në Cupa del Rey kundër Cultural Leonesa.

Marrëveshja mësohet se ka një klauzolë të riblerjes nëse Zidane shkëlqen te klubi i ri./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara