E krahasoi Albin Kurtin me diktatorin korean, FFK-ja shkarkon gjyqtarin

13:00 | 26 Mars 2020

Gjyqtari i Ligës së Dytë së futbollit së Kosovës, Qëndrim Vata ka krahasuar kryeministrin në detyr të Kosovës, Albin Kurti, me diktatorin korean Kim Jong Un.

Periskopi ka kontaktuar me FFK,  e cila e ka konfirmuar pezullimin e gjytarit Qendrim Vata, dukehapur kështu edhe procedurë iniciuese.

Ndërsa Vata në një reagim në Facebook ka kërkuar falje duke shkruar:Pershendetje te gjitheveE di se po shkruaj ne keto ore te vona por jam i shtyer pasiqe jam i shokuar me sulmin i cili mu be pikerisht mua Qëndrim Vata nga disa persona te papergjegjshem duke marrur nen kontrolle llogarine time aktuale ne Facebook dhe duke postuar foto te cilat bien ndesh me etiken dhe sjelljet e mia krahas atyre personave ku ky postim mund te sjelle pasoja ne te ardhmen time si refer ku synimet e mija jane arritjet sa me te larta me tutje.

Une i demantoj te gjitha lidhjet e mia me ndonje parti politike e ne veçanti anti-Vetevendosje pasiqe jam person i sportit dhe nuk me takon ne kompetencat e mija te flas rreth situatave aktuale ne politike dhe ndihem tejet i indinjuar me kete ndodhi e cila mu paraqite sonte…

Ju kerkoj falje te gjithe personave te cilet jane “prekur” nga ai postim por ju i postuar nga ana ime dhe shume e me shume kerkoj falje FFK-se dhe Shoqates se Refereve te Kosoves.Me respekt,Qëndrim Vata.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara