E konfirmuar, Mkhitaryan mungon në finale të ‘EFL Cup’

15:56 | 24 Shkurt 2017

Trajneri i Manchester United ka konfirmuar se reprezentuesi i Armenisë nuk do të jetë në dispozicion pas lëndimit që mori në Evropa Ligë.

Jose Mourinho ka konfirmuar se Henrikh Mkhitaryan nuk do të jetë i gatshëm për finalen në ‘EFL Cup’ kundër Southamptonit të dielën, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, Wayne Rooney dhe Michael Carrick do të jenë në dispozicion për takimin që zhvillohet në “Wembley Stadium”.

“Michael Carrick është në dispozicion. Mkhitaryan do të jetë jashtë fushe”, konfirmoi strategu portugez./arbresh.info

Lajmet më të lexuara