Dybala: Të luash me Cristiano Ronaldon është si të luash me Lionel Messin

12:05 | 14 Shtatorë 2018

Paulo Dybala ka shpjeguar se mundësi për të luajtur së bashku me Cristiano Ronaldon në Juventus është sikur me Lionel Messi te Argjentina.

Sulmuesi i talentuar ka përshkruar arritjen e yllit portugez te “Zonja e Vjetër” pas marrëveshjes 100 milionëshe që ishte arritur me Real Madridin gjatë verës, transmeton portali arbresh.info.

“Të kesh shansin të luash me Ronaldon në Juventus është vështirë ta shpjegosh, është e ngjashme si të luash me Messin te Argjentina”, ka thënë Dybala për ‘Gazzetta dello Sport’.

“Është e mrekullueshme të kesh atë në klub, ne i kemi shijuar stërvitjet së bashku deri tani dhe është një sezon shumë ngazëllues për të shikuar”

“Ne jemi të gjithë të motivuar për Ligë të Kampionëve dhe lojën kundër Valencias”

Kampioni i Italisë rikthehet në aksion në Serie të dielën me ndeshjen ndaj Sassuolos./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara