“Dua të fitoj tituj” – De Gea paralajmëron Man Utd

19:07 | 13 Qershorë 2018

David de Gea pretendon se është i lumtur në Manchester United pas interesimit të shfaqur nga Real Madridi për shërbimet e tij.

Portieri është përfolur shumë për transferim te kampioni i Evropës gjatë verës së vitit 2015, por vazhdoi në fund qëndrimin në Old Trafford, transmeton portali arbresh.info.

Tani, lojtari duket i gatshëm për t’i refuzuar ata sërish, por spanjolli ka paralajmëruar se “Djajtë e Kuq” mund të mbajnë atë të kënaqur vetëm duke fituar trofe.

“Më 30 gusht, unë dua të jem në shtëpinë time, i qetë dhe pa pasur për të menduar diçka tjetër përveç skuadrës”, ka thënë De Gea për ‘COPE’.

“Nuk mendoj që Florentino Perez e ka numrin tim. Nuk e di nëse do të jem portier në Real Madrid, ajo që e di është se jam shumë i lumtur në Manchester”

“Ajo që dua është që të fitoj tituj ,ashtu si çdo lojtarë tjetër”

De Gea ka fituar këtë sezon për herë të parë Dorezën e Artë të Premierë Ligës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale