Dimitar Berbatov: Mane është kandidati kryesor për çmimin e lojtarit më të mirë te sezonit

13:34 | 25 Dhjetor 2019

Legjenda e Manchester United, Dimitar Berbatov beson që ylli i Liverpoolit, Sadio Mane është kandidati kryesor për të fituar çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit.

Mane këtë sezon ka shënuar 13 gola në të gjitha garat dhe ka qenë lojtari kryesor te “Reds”, transmeton portali arbresh.info.

Berbatov beson që senegalezi është në formë të shkëlqyer andaj e meriton çmimin.

“Duke parë sezonin është Sadio Mane. Ka qenë i pabesueshëm, përformancat, golat dhe asistimet i ka bërë të gjithë dhe është vetëm 27-vjeç”

“Ka shpejtësi, forcë dhe balancë dhe ishte fantastike që ishte në vendin e katër në Topin e Artë. Jam i lumtur kur e shoh duke luajtur”

Liverpool këtë sezon është në vendin e parë në tabelë me 49 pikë, 10 më shumë se Leicester City, klub me të cilin do të përballen në fillim të kampionatin pranveror./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara